adopcja psa krok po kroku

Adopcja psa krok po kroku – część 1

Adopcja psa krok po kroku – część 1

Jeżeli chcesz adoptować psa to po pierwsze przemyśl dość istotnie decyzję. Nie decyduj się jednak pod wpływem chwili. Adoptuj świadomie oraz odpowiedzialnie. Powinniśmy więc rozważyć następujące kwestie: czy Twój styl życia pozwala jednak na opiekę nad zwierzęciem, czy dysponujesz warunkami odpowiednimi dla swojego zwierzęcia, czy inni domownicy wyrażają zgodę, kto się nim zajmie jeśli wyjedziesz na wakacje czy zachorujesz, czy Twoja sytuacja materialna pozwala również na prawidłową opiekę nad zwierzęciem. Co za tym idzie przed przyjazdem warto: przejrzeć bazę ogłoszeń wszystkich zwierząt do adopcji, poczytać opisy zwierząt oraz skontaktować się z wolontariuszem danego zwierzęcia, aby uzyskać więcej informacji i w przypadku psa umówić się na spacer przedadopcyjny.

Co za tym idzie, gdy przyjedziesz do schroniska musisz wpisać się na listę gości oraz pobrać identyfikator. Wskazuje się, że w celu adopcji kota udaj się na kociarnię. Jeśli umówiłeś się z owym wolontariuszem na spacer przedadopcyjny wypełnij również zezwolenie na spacer, które jednocześnie wolontariusz musi podpisać, a pracownik Biura Adopcji zarejestrować. Ukazuje się również, że podczas spaceru opiekun bądź wolontariusz przeprowadzą szczegółową rozmowę. Miejmy również na uwadze, że opiekun bądź wolontariusz w zależności od charakteru psa określa ile to spacerów przedadopcyjnych jest wymagane.  Właściciele schronisk piszą: ,,W trosce o dobro naszych podopiecznych, by ich adopcje były przemyślane i odpowiedzialne w przypadku psów wymagamy  min. dwa spacery przedadopcyjne.

Decyzja o adopcji nie może być podejmowana pod wpływem chwili. Ponadto kilka spacerów pozwala lepiej poznać osoby zainteresowane adopcją. Jeden spacer to mało żeby poznać psa. Kilka wizyt zmniejszy ogromny stres psa związany ze zmianą miejsca zamieszkania”. Procedura adopcyjna wygląda następująco: wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz rozmowa z pracownikiem Biura Adopcji. Opinia stałego opiekuna bądź wolontariusza. Wskazuje się również, że ostateczną decyzje o adopcji podejmuje jednak pracownik Biura Adopcji. Natomiast odprawa weterynaryjna polega na następujących czynnościach: badanie lekarskie, omówienie stanu zdrowia, jak i również informacje o szczepieniach czy wystawienie książeczki zdrowia zwierzęcia, wprowadzenia owych danych właściciela do ogólnokrajowej bazy zwierząt zachipowanych.

Podsumowując, gdy przyjedziesz do schroniska musisz wpisać się na listę gości oraz pobrać identyfikator. Wskazuje się, że w celu adopcji kota udaj się na kociarnię. Jeśli umówiłeś się z owym wolontariuszem na spacer przedadopcyjny wypełnij również zezwolenie na spacer, które jednocześnie wolontariusz musi podpisać, a pracownik Biura Adopcji zarejestrować.