adopcja psa krok po kroku

Adopcja psa krok po kroku – część 2

Adopcja psa krok po kroku – część 2

Na jednym z forum można znaleźć wpis, że ,,to wszystko zależy od placówki. Psa możesz adoptować ze schroniska, domu tymczasowego lub organizacji.  Jeśli chodzi o schroniska to są te które działają sprawnie i te gorsze. Każde porządne schronisko przed wydaniem ci psa, przeprowadzi z Tobą rozmowę, aby stwierdzić czy nadajesz się na przyszłego właściciela, niestety w niektórych placówkach brakuje ludzi do takich rzecz, bądź w ogóle się o to nie dba i psy się wydaje byle komu. W niektórych przypadkach przed adopcją psa (zwłaszcza z domu tymczasowego ale i również z organizacji i schronisk) wysyłani są inspektorzy lub wolontariusze do twojego domu, w celu sprawdzenia warunków życia psa i rozmowy co daje większą pewność niż sama rozmowa z właścicielem.

Jeśli pozytywnie przejdziesz rozmowę to dostajesz zwierzaka, przy jednoczesnym podpisaniu umowy adopcyjnej w której zawarte są punkty których musisz przestrzegać na przykład sterylizacja/kastracja”.  Przedstawia się zatem, że w jednym ze schronisk, z którego można wziąć psa procedura była dość prosta. Najpierw można wypatrzeć naszego psa na Facebooku, który jest bardzo często aktualizowany. Następnie należy napisać maila z kilkoma pytaniami oraz umówienie się na zapoznawczy spacer. Co za tym idzie w schronisku przywita nas sama wolontariuszka, która jednocześnie odpowiadała na moje pytania, co jest bardzo pomocne, bowiem można wyprowadzić psa oraz dopytać o wszelkie szczegóły.

W przygotowanej  ankiecie są pytania o to, czy mieliśmy już kiedyś zwierzęta, a jeżeli tak co się z nimi stało, a poza tym co planujemy zrobić z psem podczas wakacji, czy również stać nas na leczenie – jestem zdania, że wielu osobom samo wypełnianie ankiety może uświadomić, jak sporą odpowiedzialność na siebie biorą. Można również ściągnąć oraz przejrzeć, warto rzetelnie odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania. Jeżeli jesteśmy już pewni podpisujemy umowę adopcyjną, w której jednocześnie zobowiązujemy się zapewnić psu odpowiednie warunki oraz wpłacić dobrowolny datek. Jak widać z powyższych zapisów proces adopcyjny psa jest bardzo prosty. Zatem warto się na nią zdecydować.