pies dla samotnej osoby

Idealny zwierzak w domu singla

Idealny zwierzak w domu singla

Choć bycie samotnym nie jest już dziś wyrokiem, nie można nie zgodzić się z tym, że nie jest również stanem, który można uznać za pożądany. Nie ma więc znaczenia to, czy jesteśmy samotni z wyboru, czy też dlatego, że takie były niesprzyjające nam okoliczności.

Niemal każdy z nas musi zgodzić się z tym, że świadomość tego, że w domu ktoś na nas czeka, jest krzepiąca. Jeśli więc tym kimś nie jest partner, być może będzie tym kimś zwierzę. Oczywiście, decyzja o zwierzęciu dla singla musi być przemyślana. Nietrudno się przecież domyślić, że nie każde sprawdzi się jednakowo dobrze. Pies w domu singla W zdecydowanej większości przypadków pierwszym zwierzęciem, jakie przychodzi nam na myśl w takich okolicznościach jest pies. Nie można jednak zapominać o tym, że nie jest to maskotka, ale żywe stworzenie, a co za tym idzie, można go uznać za znakomitego towarzysza przede wszystkim dla tej osoby, która ma czas na opiekę nad nim. Jeszcze przed podjęciem decyzji o sprawieniu sobie psa warto więc zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest ona przemyślana.

Posiadanie psa wiąże się przecież z ogromną odpowiedzialnością i już choćby dlatego nie należy się z nim spieszyć. Pies z pewnością nie będzie najlepszą opcją, jeśli często wyjeżdżamy w podróże służbowe lub wracamy późno do domu. Nie każda rasa sprawdza się też jednakowo dobrze, a tym samym duży pies w niewielkiej kawalerce zdecydowanie nie jest najlepszą z opcji. Kocie sprawy Skoro zakup psa nie jest najlepszym rozwiązaniem, być może warto zainteresować się nad przygarnięciem kota? Wiele osób samotnych korzysta z tej opcji, można więc domniemać, że jest to ciekawe rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Oczywiście, kot również ma swoje potrzeby, które trzeba uwzględniać w planie dnia. Nie można też zapominać o tym, że najczęściej jest on indywidualistą, który lubi podążać własnymi ścieżkami. Nie potrzebuje aż tak wiele uwagi, jak pies, nie okazuje jednak również aż tak dobitnie swojego przywiązania. A może… coś mniejszego? Tam, gdzie pies lub kot nie sprawdzą się najlepiej, można pomyśleć o niewielkim gryzoniu lub ptaku. Zwłaszcza pierwsza z wymienionych opcji cieszy się powodzeniem, trudno bowiem o lepsze rozwiązanie skierowane do osób zapracowanych, które nie mają czasu na opiekę nad zwierzęciem. Owszem, wodę i jedzenie należy mu dostarczać regularnie, sprzątanie klatki można jednak zorganizować tak, aby przeznaczyć na nie tylko jeden dzień w tygodniu. Gryzonie dzielą się na te, które można oswoić z większym lub mniejszym trudem, tylko od nas zależy więc, czy zdecydujemy się na chomika, czy na świnkę morską.