zakładanie nowego akwarium

Jak założyć swoje akwarium?

Jak założyć swoje akwarium?

Kiedy mamy już odpowiednie miejsce na akwarium oraz  wiemy jakie duże ma ono być, przyszła pora na zakupy.  Możemy zdecydować się na zakupy przez  Internet albo osobiście udać się do sklepu zoologicznego. Na założenie akwarium wydamy około od dwustu do trzystu złotych. Aby nasze akwarium zostało uruchomione musimy zakupić: akwarium o pojemności  dwudziestu pięciu litrów, filtr, termometr, grzałka a także pokrywa z oświetleniem, czyścik do szyb, tło do akwarium, siatka do odławiania ryb, odmulacz dna i podłoże – żwirek. Nie wspominaliśmy  tutaj specjalnie o rybkach, gdyż nie kupujemy nigdy rybek  w zestawie z akwarium. Pierwsze ryby należy wpuścić do akwarium dopiero po około siedmiu do dziesięciu  dniach, bo właśnie po tym okresie już nasze akwarium nabierze “dojrzałości”. Akurat w tym czasie warunki panujące w naszym zbiorniku są dojść mocno niekorzystne dla nich. Jak powinniśmy urządzić akwarium ? Wszystko co w nim umieścimy ma bardzo duży wpływ na jego funkcjonowanie.

Urządzajmy jednak z rozwagą oraz  starajmy się umieszczać jedynie rzeczy kupione już  w sklepie zoologicznym. Wiele osób jednak  popełnia błąd, gdy umieszczając w akwarium bardzo ładny, duży kamień lub drobne kamienie mające za zadanie zastąpić żwirek w podłożu, które znaleźli gdzieś  na łące. Dobór kamienia oraz żwirku, ma znaczny wpływ na życie całego akwarium a także tak na przykład  kamienie zawierające w sobie metale często mogą powodować szybki rozwój glonów. Kamienie wapienne są szkodliwe dla ryb. W sklepach zoologicznych znaleźć możemy  wyłącznie takie kamienie oraz  takie podłoże, które jest odpowiednie do prawidłowego działania akwarium. Na początku  musimy umyć akwarium, lecz nie stosujemy żadnych środków chemicznych. Następnie przygotowujemy podłoże, zanim  jednak umieścimy żwirek na dnie akwarium, warto jest  go dokładnie wypłukać, a potem  wyparzyć gorącą wodą. Wlewamy wodę, którą możemy pobrać z kranu. Kolejny ruch to instalacja grzałki, filtr oraz termometru. Wszystkie te czynności robimy w pierwszym dniu. Po uruchomieniu akwarium powinno ono tak funkcjonować przez około dwa  do trzech dni.

W tym właśnie czasie woda będzie czysta oraz pozbawiona zanieczyszczeń a także powoli nabierze odpowiedniego PH. Następnie sadzimy rośliny, sadząc roślinkę pamiętajmy, że jej korzenie nie mogą być podwinięte albo mocno rozłożone na boki. Prawie już na końcu zakładamy  pokrywę z oświetleniem, montujemy świetlówki oraz  zakładamy pokrywę na nasze akwarium. Po tych etapach zostawiamy akwarium na kilka dni. Na końcu wpuszczamy zakupione rybki. Nie należy przekładać je bezpośrednio z torebki, czy też ze słoika do akwarium, bo mogą one dostać szoku termicznego. Najlepszą metodą jest  zaczepienie woreczka o brzeg naszego akwarium, by w ten sposób stopniowo wyrównać temperaturę.

Podsumowując na założenie akwarium wydamy około od dwustu do trzystu złotych. Aby nasze akwarium zostało uruchomione musimy zakupić: akwarium o pojemności  dwudziestu pięciu litrów, filtr, termometr, grzałka a także pokrywa z oświetleniem, czyścik do szyb, tło do akwarium, siatka do odławiania ryb, odmulacz dna i podłoże – żwirek.