najpiękniejsze krewetki akwariowe

Najpiękniejsze krewetki akwariowe

Najpiękniejsze krewetki akwariowe

Ostatnim hitem jest krewetkarium. Można znaleźć w nim nie tylko czystą oraz  ciepłą wodę z dżunglą roślin wodnych ale również kolorowe małe skorupiaki, które jednak mogą zachwycić nie tylko samym wdziękiem ale także  intensywnym ubarwieniem pancerzyka.  Wyróżnia się pięć typów krewetek akwariowych. Po pierwsze, Babaulti Green. Jest to jest ciekawym gatunkiem krewetki, o zielonym ubarwieniu pancerza. W naturalnych warunkach występuje w Indiach. Charakteryzuje się oliwkowym, seledynowym albo trawiastozielonym ubarwieniem. Samice dorastają do około czterech centymetrów, często posiadają one charakterystyczny biały pasek na swoim  grzbiecie. Krewetka najlepiej czuje się stadzie. W pojedynkę są  bardzo nieśmiałe i stale przebywa w kryjówkach, są one wszystkożerne. Następny to Tiger, jest to gatunek ciekawie ubarwionego lecz drobnego skorupiaka.

Charakteryzuje się szarym albo beżowym ubarwieniem pancerza z pięcioma ciemnymi, poprzecznymi pręgami I dwoma ciemnobrązowymi plamami przy końcu ogona a także  na głowie. Istnieją  odmiany barwne jak na przykład  niebieska, czerwona czy czarna. Krewetki  dobrze czują się w stadzie, gdzie występuje tylko kilka osobników. Są one spokojne i ciche. Bardzo dobrze czują się w ogólnych akwariach, z drobnymi rybami oraz odpowiednim podłożem. Teraz pora na blue pearl jest to jednak sztucznie wyhodowany gatunek stworzony  na potrzeby akwarystów. Ma on błękitne, perłowe ubarwienie, jeżeli chodzi o samce to są mniej kolorowe, zaś samice mają bardziej kolorową barwę. Red Cherry to dosyć duża krewetka, osiągającą rozmiary około 4 centymetrów. Samiczki są znacznie większe niż samce i mają bardziej jaskrawe ubarwienie. Charakteryzują się one jasnym żółtym albo  pomarańczowym podbrzuszem, natomiast ich  korpus jest dodatkowo ozdobiony czerwonymi plamkami. Żyją w stadzie, w dużych grupach. Są bardzo aktywne i są wszystkożerne Zrzucone pancerze podczas linienia zostawia się w akwarium, gdyż  są cennym źródłem wapnia.

Ostatnia to Crystal Red, jest to numer jeden. Występuje w bardzo różnych odmianach kolorystycznych jak na przykład czarno-biała, pomarańczowa, niebieska, biało-złota oraz  popularna czerwono- biała. Skorupiak osiąga wielkość około 2-3 cm, występuje dymorfizm płciowy w którym samica jest większa niż samiec. Krewetka ta  żywi się glonami, warzywami oraz resztkami roślin a także pokarmu dla ryb. Potrzebuje ona dużej ilości kryjówek,  ze względu na zmiany zachodzące w pancerzu, podczas których musi mieć ona własną jamkę, by nie zostać narażoną  na pożarcie przez rybę albo uszkodzenia ciała. Należy do gatunków stadnych, jednak znacznie najlepiej czuje się z kilku osobników.