Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest świetną okolicznością, by dać czas swojemu pupilowi. Wycieczka razem z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, aby zrelaksować się, jednocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnych rozmiarów, więc bez problemu znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne oraz substancjami syntetycznymi. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego zapewniają ogólną ochronę psiaka. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy chętnie przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego umożliwia ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie wymagana jest specjalna profilaktyka, przykładowo w formie zakropień mających preparat na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html smycz dla psa