zwierzę dla dziecka - pies

Pierwsze zwierzę dla dziecka

Pierwsze zwierzę dla dziecka

Gdy będziemy chcieli kupić dziecku zwierzę to różne kwestię należy wziąć pod uwagę. Ważne będą między innymi warunki w mieszkaniu. Należy także pomyśleć o pewnym podziale obowiązków, ważny będzie także wiek dziecka, należy więc nad taką decyzją dobrze się zastanowić.

Gdy już ktoś chce taki zakup zrobić to musimy zastanowić się jaki gatunek wybrać. Tutaj trzeba zwracać uwagę na wady i zalety poszczególnych wyborów. Dodatkowo trzeba myśleć o tym jak dziecko się rozwija, zwierzak ma bowiem gwarantować poprawę odpowiedzialności i obowiązkowości dziecka. Opieka nad zwierzakiem może być czynnikiem, który uczy zrozumienia i uwrażliwia.

Czy koty i psy to dobry wybór?

Są to oczywiście zwierzaki popularne, ale sa pewne sprawy, które trzeba sobie przemyśleć. Opieka nad tego typu zwierzakiem jest zajmująca i może powodować problemy. Jeśli ktoś będzie mieszkał w bloku jest to trudne. Trzeba zwierzaka wyprowadzać na spacery, potem po nim sprzątać. Trzeba się także obawiać pogryzionych mebli czy zniszczonych butów. Kot natomiast może być przyczynkiem do pojawienia się alergii, a to duży problem. Koty są także humorzaste i nie wiadomo czy dziecko będzie z takiego zwierzaka zadowolone.

Rybki lepszym wyborem?

Dzieci chcą mieć ze zwierzakiem kontakt bezpośredni, fizyczny, dlatego raczej rybki również nie będą ciekawą propozycją. Niestety okazuje się bardzo często, że akwarium jest zaniedbane. Dzieci mogą być niezadowolone z tego jaką formę ma opieka nad rybkami.

Świnka morska dla najmłodszych

Jeśli chodzi o najmłodsze dzieci bo już od 4 roku życia będzie można dziecku proponować świnkę morską. Takie zwierzę zyje nawet do 8 lat, nie gryzie i będzie się dobrze przyzwyczajać do otoczenia. W małym mieszkaniu to ciekawa propozycja.

Królik – nie zawsze taki mały

Nigdy nie da się ocenić jak bardzo królik miniaturka się rozrośnie. Dodatkowo trzeba także pamiętać, że królik będzie zostawiał sporo odchodów, dlatego trzeba regularnie po nim sprzątać. Królik chętnie zajmie się także kablami w naszym mieszkaniu, trzeba więc je ochronić.

Myszy albo szczury

To tanie zwierzęta, które będą również małe, dlatego w niewielkim mieszkaniu dobrze się sprawdzą. Dziecko, które ma około 6 lat powinni dobrze poradzić sobie z opieką. Do utrzymywania tych zwierzaków nie trzeba wiele miejsca. Dziecko samo będzie mogło się przyzwyczaić do opieki nad nimi.

Chomiki

To gatunek, który bardzo chętnie jest wybierany. W domowych warunkach zyją krótko, muszą się jednak długo adaptować. Dodatkowo chomik będzie kłopotliwy wieczorami, ponieważ staje się hałaśliwy i w nocy jest to poważny problem. Chomik to dobry wybór dla dziecka, które ma około 6 lat.