Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla ilustracji kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, choć większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o odpowiednim wymiarze. Określone z nich są uzbrojone w zakończenie, aby bezstresowo utrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do kontenera, albo do kanału. W budowie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość spada w dół. Ten typ kociej toalety widnieje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które gęsto sprzątają kuwetę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. skoro kot już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i większą kuwetę, stąd to, ażeby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek kocha rozkopywać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – należy uważać, bowiem niektóre kotki nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można włożyć do środka kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, że ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Warto również kupić wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kota