rybki akwariowe dla początkujących

Rybki akwariowe dla początkujących

Rybki akwariowe dla początkujących

Jakie gatunki wybrać? Z pewnością chcielibyście od razu wybrać rybkę, która wyrośnie nam  na dużą i silną. Jednak to wcale nie jest prosty wybór dla początkujących akwarystów. Powinniśmy się decydować raczej na te rybki, które właśnie  z natury są dość niewielkie. Pamiętaj jednak o tym, iż zalecana ilość oraz  rozmiar ryb jest związana z wielkością naszego akwarium. Decydując się na duże gatunki do małego akwarium, popełnimy kolejny bardzo ważny i podstawowy błąd początkujących akwarystów. Przedstawimy pięć proponowanych gatunków. Pierwszy z nich to brzanka sumatrzańska. Rośnie ona do około sześciu centymetrów długości, jest bardzo spokojna, towarzyska oraz ruchliwa i pływa w ławicach. Optymalna temperatura wody dla nich to od 20 do 26 stopni Celsjusza, pH  wody to od sześciu do siedmiu. Nie nadają się do hodowli w tym samym akwarium z rybami o długich i delikatnych płetwach. Następny to Danio pręgowany,  jest to typ  ryby ławicowej, więc powinno się ja hodować  w większej ilości.

Najodpowiedniejsza dla nich jest woda o obojętnym odczycie i temperaturze około od 30 do 40 stopni Celsjusza. Danio  jest to piękna ryba, pełna temperamentu ale i spokojna. Zjada większość pokarmu. Wymaga ona wolnej przestrzeni i  dużej roślinności. Razbora klinowa jest długa na cztery i pół centymetra, są bardzo ruchliwe, wymagające dużej przestrzeni oraz  ławicowe. Jedzą one większość pokarmu, poza żywym. Nie mają one specjalnych wymagań co do wody, ale za najlepszą dla nich uznaje się temperaturę od  23  do 27 stopni Celsjusza oraz odczyn w granicach  od 6  do 6,5.  Teraz pora na Kirysek pstryosiąga siedem centymetrów długości. Idealna temperatura to ok 20 do 26 stopni Celsjusza.  Rybki te bardzo lubią towarzystwo. Nie mają jednak dużych wymagań, dlatego też zaleca się je początkującym hodowcom. Należą one do spokojnych ryb, dlatego też bardzo dobrze dogadują się z innymi  i też nieagresywnymi gatunkami. Zjada ona pożywienie z dna, dlatego należy uważać na żwirek, by nie był zbyt ostry bo nie zraniłby  ich delikatne  wąsiki.

Ostatni to kardynałek chiński, który osiąga do czterech centymetrów długości. Są one spokojne, ławicowe. Bardzo dobrze czują się w grupie, powyżej dziesięciu osobników. Można podawać im pokarm suchy,  uzupełniany o żywy lub mrożony pokarm. Odpowiednia temperatura dla nich to od szesnastu do dwudziestu dwóch stopni Celsjusza. Dobrze dogadują się z pozostałymi rybami o bardzo podobnych wymaganiach środowiskowych.