wybór imienia dla psa

Wybór imienia dla psa

Wybór imienia dla psa

Mogłoby się wydawać, że wybór imienia dla naszego psa to prosta sprawa – jednak nic bardziej mylnego. Bowiem wybór odpowiedniego imienia dla naszego pupila to dość  odpowiedzialne zadanie.

Każdy właściciel pieska dorosłego bądź też szczeniaka  zastanawia się również nad wyborem właściwego imienia, które jednocześnie nada naszemu psu charakter. Co za tym idzie inaczej będziemy dobierać również imię dla dorosłego pieska, a zupełnie inaczej dla szczeniaczka. Pamiętajmy, że zazwyczaj kiedy mamy do czynienia z ,,małym słodkim uroczym” szczeniaczkiem nasuwają nam się na myśl pewne imiona zdrobniałe, a zarazem delikatne pasujące jednocześnie do obecnego wyglądu naszego pupila. Co za tym idzie musimy jednak wziąć pod uwagę iż nasz słodki pieszczoch w pewnym momencie dorośnie oraz wybrane pod wpływem impulsu imię nie będzie jednak pasować. Pamiętajmy również, że przy wyborze imienia dla naszego psa możemy również kierować rasą naszego pupila bądź cechami wyglądu zewnętrznego, a więc: umaszczenie, wielkość bądź znaki szczególne. Humorystycznie można również nazwać pieska, który jednak jest bardzo chudy możemy nadać mu na przykład imię – Kluska.  Miejmy jednak na uwadze, że wszyscy chyba znamy przypadki imion wybieranych w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego oraz takim najbardziej popularnym przykładem jest nazywanie psa rasy Ratlerek imieniem Kiler. Jest to również dość kontrowersyjne imię, ale dobrane z dość dużym poczuciem humoru.

Wiele osób przy owym wyborze imienia dla naszego pupila czerpie inspirację z filmów bądź bajek. Bardzo popularne są imiona takie jak na przykład: Reksio, Bolek,  czy Pluto i Smerf. Nie należy jednak przesadzić z inspiracjami bowiem  czasami imię bohatera, którego najbardziej lubimy nie koniecznie będzie również pasować do naszego pieska. Co za tym idzie znane są również przypadki niewłaściwych imion dla naszych psów, które w konsekwencji są dość szkodliwe dla naszych psów. Pamiętajmy, że w większości przypadków imiona te ośmieszają naszego czworonoga jak na przykład: Zaraza i Bobek czy nawet Żenada. Zatem pamiętajmy, żeby unikać pewnych błędów u naszego psa.