zakazane jedzenie dla psa

Zakazane jedzenia dla psa

Zakazane jedzenia dla psa

Na temat dobrego odżywiania psa można mówić długo, mówi się jednak,  że ile osób tyle zróżnicowanych opinii. Jest również wiele poradników na temat zdrowego odżywiania naszych psów, jednak pomówmy na temat faktu czego psy nie powinny jeść. Są również produkty, których psy nie mogą jeść, co za tym idzie takie, których nie powinny oraz takie które mogą jeść, ale w ograniczonych ilościach. Co za tym idzie z pewnością każdemu zdarza się przy posiłku dać pieskowi pod stołem kawałeczek kurczaczka, bądź ziemniaczka czy nawet jakąś kosteczkę. W ten sposób bardzo szkodzimy naszemu pupilowi. Bowiem jedzenie przygotowane dla człowieka nie nadaje się do jego spożycia dla zwierząt. Pamiętajmy, że nasze posiłki zawierają dużo soli oraz mocnych przypraw, które jednocześnie szkodzą naszemu psu.

Poniżej przedstawia się listę tych rzeczy, których nasz pies nie powinien jednak spożywać:

Alkohol, to on powoduje zaburzania funkcjonowania organizmu, jaki również utratę przytomności, a nawet śmierć.

Awokado, jest to dość toksyczny owoc dla naszych psów.

Brokuły, to właśnie one powodują problemy trawienne u naszych psów.

Cebula i czosnek, przedstawia się, że  zawierają toksyczną substancję tiosiarczan sodu, która jest jednocześnie toksyczna dla psów, a więc spożycie jej powoduje dość poważne zatrucie, a nawet może prowadzić do śmierci.

Ciasto drożdżowe, które powoduje kumulację gazów w jelicie oraz może spowodować pęknięcie układu pokarmowego.

Czekolada – to właśnie ona zawiera toksyczną dla psa teobrominę, która jednocześnie powoduje nadmierne uwalnianie adrenaliny, a więc wpływa również to niekorzystnie na pracę serca.

Gałka muszkatołowa – to ona może wywołać drgawki oraz skurcze mięśni.

Grzyby, przedstawia się, że zawierają niebezpieczne toksyny wpływające jednocześnie negatywne na pracę wątroby oraz nerek.

Kawa – kofeina jest dość szkodliwa dla psów oraz może powodować zaburzenia ciśnienia.

Liście rabarbaru, które mogą być przyczyną tak zwanej kamicy nerkowej u psów.

Mleko oraz produkty mleczne, zawierają one dużo tłuszczu, a co za tym idzie mogą powodować biegunkę oraz nietolerancję pokarmową.