Dla wielu osób redukcja tkanki tłuszczowej stanowi prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony, samo odchudzanie najczęściej nie kojarzy się nam zbyt pozytywnie – najczęściej oznacza same wyrzeczenia, które wiążą się z koniecznością wejścia w deficyt kaloryczny. Jeśli jednak nasza dieta jest mądrze zaplanowana i odpowiednio zbilansowana to nie powinna ona być dla nas aż takim obciążeniem. Okazuje się, że naprawdę można nie odczuwać aż tak dużych, negatywnych skutków tego procesu. Podejmując już wysiłek przejścia na dietę często zastanawiamy się czy może są jakieś suplementy, które warto jest dodatkowo przyjmować, aby uzyskać lepszy lub też szybszy efekt. Z jednej strony po to, aby wzmocnić efekt samej redukcji, a z drugiej strony po to, aby wprowadzony deficyt kaloryczny nie spowodował u nas niedoborów witamin czy minerałów.
Suplementacja w ostatniej kolejności
Z pewnością nie warto zaczynać od zakupu specjalnych suplementów dedykowanych właśnie na odchudzanie. Bardzo często zawierają one w swoim składzie kofeinę, kapsaicynę, która ma za zadanie działać rozgrzewająco oraz różnego rodzaju ekstrakty i wyciągi roślinne, jak chociażby ekstrakt z zielonej herbaty. Podstawą powinna być dobrze zaplanowana redukcja, a przede wszystkim odpowiednia dieta. Kiedy rzeczywiście jest dobrze ułożona – nie powinna ona generować w organizmie żadnych niedoborów, nawet na deficycie kalorycznym, kiedy tych kalorii spożywamy odpowiednio mniej. W takim kontekście jedyną witaminą jaką należy suplementować jest tak naprawdę witamina D.
Natomiast w przypadku, kiedy my sami mamy taką świadomość, że nasza dieta nie jest do końca dobrze zbilansowana i że jest mało odżywcza – najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka. Wystarczy odwiedzić stronę projektzdrowie.info i zdecydować się na stacjonarną wizytę w wybranym przez siebie w mieście. Specjalista będzie w stanie ułożyć dla nas jadłospis i doradzi nam, które suplementy podczas diety rzeczywiście opłaca się przyjmować.
Każdą redukcję rozpocznij od kompletu badań
Oczywiście, aby rzeczywiście racjonalnie i rozsądnie podejść do tematu, najlepiej jest zaraz przed redukcją wykonać sobie komplet badań, a więc morfologię krwi, oznaczenie różnego rodzaju pierwiastków, cukru na czczo czy też hormonów tarczycy. Te badania kontrolne pokażą, w jakiej kondycji jest nasz organizm i na co warto zwrócić uwagę podczas redukcji. Niektóre aspekty zdrowotne mogą bowiem utrudniać utratę masy ciała. Jeśli planujemy redukcję rozłożoną na dłuższy okres czasu, a więc jeśli planujemy zrzucić stosunkowo dużą ilość kilogramów, najlepiej zaplanować sobie kolejne badania kontrolne w odpowiednich odstępach czasu. Wówczas będziemy wiedzieć, czy przyjęta przez nas dieta nie powoduje u nas niedoborów.
Najważniejsze, aby wiedzieć, że nie należy wierzyć w tabletki, które pozwolą nam zrzucić zbędne kilogramy bez jakikolwiek diety czy aktywności fizycznej. Nie istnieją takie suplementy podczas diety, które bezpośrednio przełożą się na utratę masy ciała. Czynnikiem, który warunkuje utratę masy ciała jest deficyt kaloryczny.